Ugrás a fő tartalomra

Útikalaz stopposszemmel(?)

Már csütörtökön megnéztem a filmet, de csak mostanra sikerült nagyjából véleményt alkotni róla.

A film nem rossz. Sajnos szerintem nem is jó. Nagyon kevés igazi adamsi pillantot lehet benne találni. Rengeteg dialógusból kihagytak olyan mondatokat, ami miatt az egész elveszti az értelmét és egyáltalán nem lesz humoros. Az egyik legfontosabb dolgot szintén kihagyták belőle, mégpedig a törölközőről szóló szócikket az útikalauzból. Enélkül pedig egy olyan embernek, aki nem olvasta a könyvet, egyáltalán nincs ennek semmit értelme. Azt meg végképp nem értem, mi a fenének kellett szerelmi szálat behozni a filmbe... (A faszért nem tudnak az idióta amerikaiak anélkül filmet csinálni, hogy ne legyen romantikus elem....)

Magát az útikalauzt zseniálisan csinálták meg, a hangját is állati jól eltalálták. A színészekkel sincs semmi bajom, nagyjból a megfelelő színészt választották a megfelelő szerepre. Nekem a legjobban Szlartibartfaszt tetszett.

Vizuális téren semmi gondom nem volt a filmmel, bár a vogon szerintem eléggé bábúknak néztek ki. Az Arany Szív állati jól nézett ki, viszont a valószínűtlenségi hajtóműnél én ragaszkodtam volna a könyvhöz.

Összességében nem volt rossz film, de ha legközelebb egy adag útikalauzos élményre lesz szükségem, eszembe sem fog jutni, hogy megnézzem a filmet, inkább a könyvet veszem le a polcról.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Virágnak

Köszi a verseket Köszi a mondókát Köszi, hogy enélkül nincsen már valóság Köszi a haragot Köszi az ordítást Köszi, hogy kiabálsz, van benne újdonság Köszi a könnyeket Köszi a görcsöket Köszi az országot, velem jött, enyém lett Köszi a dalokat Köszi a kisprózát Köszi a Hazádat, kicsit szar mivé lett Csináld tovább Amit csinálsz Ha van erőd Ha van tintád Csináld tovább Amit csinálsz Kell valaki Aki még lát Csináld tovább Amit csinálsz Legyen aki Farkast kiált Mert ha már nincs senki sem Hová lesz az életem

A GoodbyeMilano, a Foursquare meg a könyvvadászat

 A foursquare az ördögtől való, ezt mindenki tudja. Elárulja, hogy nem vagyunk otthon, segít a betörőknek és rákot is okoz, meg lehet könyvet nyerni vele. Tegnap jött egy twitt: @amby_hu Könyves játék Foursquare-en http://post.ly/15pLm #cultofless #elado #book #game #játék #könyv. Elsőre úgy gondoltam, hogy mint rendes dolgozó ember, mire végzek a munkával és rálépnék én is a könyvvadász útjára, már rég vége lesz az egész vadászatnak. Aztán szép lassan elkezdtek felkerülni a könyvek a ördög új oldalára és úgy látszott, hogy a közelemben is hamarosan megérkezik egy bújkáló papírköteg. Tényleg így lett és kihasználva, hogy tegnap reggel hajnalban már a munkahelyen termeltem a GDP-t, leléptem fél ötkor. Kb két buszmegálló múlva a kis kék pöttyöm ott pittyegett a gombostű mellett, ott álltam a Király Gyógyfürdő oldalában. Körbejárva az épületet, nem láttam egyetlen bújkáló könyvet sem, úgyhogy megint szemügyre vettem a térképet, ami azt jelezte, hogy valahol van egy belső udvar az ...